Licensed to DePauw University     HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/16/2017 11:12 AM
               DePauw IN Wesleyan vs U Indianapolis - 12/15/2017               
                                    Results                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Indianapolis  'C'                        NT    1:35.15  
     1) Braumbaugh, Jake 19             2) Zuchowicz, Jan 19              
     3) Haholiades, Demetrakis 23       4) Massengale, Kyle W 19          
                  25.24       50.58 (25.34)     1:13.67 (23.09)     1:35.15 (21.48)
  2 University of Indianapolis  'A'                   1:28.94    1:35.38  
     1) Codo Berti, Rodrigo 21          2) Leseure, Tj J 19               
     3) Mandel, Seth D 19               4) Gurski, Christopher R 20       
                  23.61       50.19 (26.58)     1:14.53 (24.34)     1:35.38 (20.85)
  3 University of Indianapolis  'B'                        NT    1:35.95  
     1) Lucev, Ante 20                  2) Conner, Lucian P 21            
     3) Antonon Rodriguez, Victor 18    4) Raptopoulos, Zacharias 23      
                  23.85       50.34 (26.49)     1:13.06 (22.72)     1:35.95 (22.89)
  4 DePauw University-IN  'A'                              NT    1:37.30  
     1) Smith, Ryan A 19                2) McManus, Sam R 22              
     3) Longan, Ian W 19                4) Schurig, Aidan D 19            
                  25.82       52.30 (26.48)     1:16.04 (23.74)     1:37.30 (21.26)
  5 University of Indianapolis  'D'                        NT    1:38.50  
     1) Rosipal, Adam 18                2) Salmon, David L 20             
     3) Oancea, George 22               4) Zavaneli, Guilherme 22         
                  24.95       52.81 (27.86)     1:16.66 (23.85)     1:38.50 (21.84)
  6 DePauw University-IN  'B'                              NT    1:40.09  
     1) Pircon, Adam W 20               2) Murlin, Alex F 18              
     3) Steffey, Max J 20               4) Byerly, Andrew J 21            
                  25.43       53.64 (28.21)     1:18.28 (24.64)     1:40.09 (21.81)
  7 DePauw University-IN  'C'                              NT    1:45.38  
     1) Thompson, Luke B 19             2) Alfonso, Victor L 19           
     3) Leftwich, Bradley D 21          4) Carter-Buckman, Marcus 19      
                  36.08       55.87 (19.79)     1:22.93 (27.06)     1:45.38 (22.45)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart-Bates, Charlie C  19 DPU-IN                    NT   10:06.89  
                  26.80       56.58 (29.78)     1:26.99 (30.41)     1:57.48 (30.49)
        2:28.05 (30.57)     2:58.77 (30.72)     3:29.94 (31.17)     4:01.16 (31.22)
        4:32.37 (31.21)     5:03.49 (31.12)     5:34.31 (30.82)     6:05.08 (30.77)
        6:36.23 (31.15)     7:07.15 (30.92)     7:38.10 (30.95)     8:09.09 (30.99)
        8:39.77 (30.68)     9:10.32 (30.55)     9:39.75 (29.43)    10:06.89 (27.14)
  2 Key, Jonathan J           18 INDY                10:06.02   10:07.04  
                  27.47       57.57 (30.10)     1:28.12 (30.55)     1:58.69 (30.57)
        2:29.25 (30.56)     2:59.44 (30.19)     3:30.49 (31.05)     4:01.45 (30.96)
        4:32.24 (30.79)     5:02.82 (30.58)     5:33.46 (30.64)     6:04.22 (30.76)
        6:35.12 (30.90)     7:05.95 (30.83)     7:36.85 (30.90)     8:07.72 (30.87)
        8:38.20 (30.48)     9:08.87 (30.67)     9:38.74 (29.87)    10:07.04 (28.30)
  3 Freund, David M           22 DPU-IN                    NT   10:17.28  
                  26.72       56.81 (30.09)     1:27.30 (30.49)     1:58.18 (30.88)
        2:29.13 (30.95)     3:00.18 (31.05)     3:31.33 (31.15)     4:02.76 (31.43)
        4:34.65 (31.89)     5:06.48 (31.83)     5:38.40 (31.92)     6:10.34 (31.94)
        6:41.75 (31.41)     7:13.39 (31.64)     7:45.36 (31.97)     8:16.68 (31.32)
        8:47.93 (31.25)     9:19.16 (31.23)     9:49.52 (30.36)    10:17.28 (27.76)
  4 Leseure, Tj J             19 INDY                      NT   10:17.62  
                  27.73       57.53 (29.80)     1:28.29 (30.76)     1:59.12 (30.83)
        2:30.01 (30.89)     3:01.06 (31.05)     3:32.09 (31.03)     4:03.54 (31.45)
        4:35.02 (31.48)     5:06.52 (31.50)     5:37.78 (31.26)     6:09.39 (31.61)
        6:41.19 (31.80)     7:12.68 (31.49)     7:44.75 (32.07)     8:16.24 (31.49)
        8:47.60 (31.36)     9:19.28 (31.68)     9:49.84 (30.56)    10:17.62 (27.78)
  5 Collingwood, Phillip M    17 DPU-IN                    NT   10:59.01  
                  27.89       59.90 (32.01)     1:31.81 (31.91)     2:04.04 (32.23)
        2:36.53 (32.49)     3:09.41 (32.88)     3:42.60 (33.19)     4:15.77 (33.17)
        4:49.06 (33.29)     5:22.56 (33.50)     5:55.88 (33.32)     6:29.67 (33.79)
        7:03.89 (34.22)     7:38.37 (34.48)     8:12.61 (34.24)     8:46.20 (33.59)
        9:19.87 (33.67)     9:54.07 (34.20)    10:27.56 (33.49)    10:59.01 (31.45)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liske, Cody P             18 INDY                 1:41.60    1:44.43  
                  24.36       50.85 (26.49)     1:17.84 (26.99)     1:44.43 (26.59)
  2 Gurski, Christopher R     20 INDY                 1:42.74    1:45.39  
                  24.33       51.33 (27.00)     1:18.84 (27.51)     1:45.39 (26.55)
  3 McManus, Sam R            22 DPU-IN                    NT    1:45.59  
                  24.69       51.90 (27.21)     1:19.07 (27.17)     1:45.59 (26.52)
  4 Swieter, Kurt A           21 DPU-IN                    NT    1:47.13  
                  24.59       51.38 (26.79)     1:18.98 (27.60)     1:47.13 (28.15)
  5 Frech, Jake               18 DPU-IN                    NT    1:49.00  
                  25.37       52.91 (27.54)     1:21.28 (28.37)     1:49.00 (27.72)
  6 Massengale, Kyle W        19 INDY                 1:45.99    1:49.01  
                  25.39       52.94 (27.55)     1:21.45 (28.51)     1:49.01 (27.56)
  7 Carter-Buckman, Marcus    19 DPU-IN                    NT    1:50.25  
                  25.29       53.08 (27.79)     1:21.79 (28.71)     1:50.25 (28.46)
  8 Tasic, Marko A            18 INDY                 1:50.95    1:55.93  
                  26.45       56.08 (29.63)     1:27.34 (31.26)     1:55.93 (28.59)
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schurig, Aidan D          19 DPU-IN                    NT      21.74  
  2 Zuchowicz, Jan            19 INDY                   21.92      22.06  
  3 Wagner, Sam E             21 DPU-IN                    NT      22.55  
  4 Byerly, Andrew J          21 DPU-IN                    NT      22.86  
  5 Conner, Lucian P          21 INDY                   23.90      23.19  
  6 Salmon, David L           20 INDY                      NT      23.56  
  7 Raptopoulos, Zacharias    23 INDY                   22.19      23.61  
  8 Alfonso, Victor L         19 DPU-IN                    NT      23.96  
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oancea, George            22 INDY                 1:50.98    1:53.93  
                  24.96       53.60 (28.64)     1:26.80 (33.20)     1:53.93 (27.13)
  2 Rosipal, Adam             18 INDY                      NT    1:56.61  
                  25.29       53.45 (28.16)     1:29.34 (35.89)     1:56.61 (27.27)
  3 Murlin, Alex F            18 DPU-IN                    NT    2:03.32  
                  26.15       58.74 (32.59)     1:34.55 (35.81)     2:03.32 (28.77)
  4 Mandel, Seth D            19 INDY                 1:59.10    2:04.42  
                  26.25       58.33 (32.08)     1:36.41 (38.08)     2:04.42 (28.01)
  5 McCown, Josh A            21 DPU-IN                    NT    2:05.20  
                  26.33       58.82 (32.49)     1:36.46 (37.64)     2:05.20 (28.74)
  6 Laut, Frederick W         18 INDY                 2:08.99    2:07.68  
                  26.96     1:00.87 (33.91)     1:36.40 (35.53)     2:07.68 (31.28)
  7 Thompson, Luke B          19 DPU-IN                    NT    2:08.70  
                  26.77       59.78 (33.01)     1:37.12 (37.34)     2:08.70 (31.58)
  8 Bauer, Jacob              19 DPU-IN                    NT    2:09.84  
                  27.04       59.74 (32.70)     1:38.73 (38.99)     2:09.84 (31.11)
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zylstra, Josh             19 INDY                  314.10     288.52  
  2 Hilt, Jared K             19 INDY                  242.55     235.80  
  3 Crawford, Casey J         18 INDY                  191.85     183.00  
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zavaneli, Guilherme       22 INDY                      NT      50.86  
                  23.75       50.86 (27.11)                                        
  2 Haholiades, Demetrakis    23 INDY                   53.72      52.29  
                  24.52       52.29 (27.77)                                        
  3 Longan, Ian W             19 DPU-IN                    NT      54.88  
                  26.05       54.88 (28.83)                                        
  4 Braumbaugh, Jake          19 INDY                   53.95      55.16  
                  26.04       55.16 (29.12)                                        
  5 McCown, Josh A            21 DPU-IN                    NT      55.36  
                  26.47       55.36 (28.89)                                        
  6 Kallenberger, Ryan A      19 INDY                      NT      56.76  
                  26.18       56.76 (30.58)                                        
  7 Steffey, Max J            20 DPU-IN                    NT      56.83  
                  26.42       56.83 (30.41)                                        
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucev, Ante               20 INDY                   44.71      45.59  
                  22.27       45.59 (23.32)                                        
  2 Antonon Rodriguez, Victo  18 INDY                   45.77      45.99  
                  22.41       45.99 (23.58)                                        
  3 Botana, Vitor T           20 INDY                   46.44      48.10  
                  23.08       48.10 (25.02)                                        
  4 Serf, Will R              19 DPU-IN                    NT      48.68  
                  23.63       48.68 (25.05)                                        
  5 Swieter, Kurt A           21 DPU-IN                    NT      48.96  
                  23.25       48.96 (25.71)                                        
  6 Carter-Buckman, Marcus    19 DPU-IN                    NT      50.21  
                  24.03       50.21 (26.18)                                        
  7 Kovacs, Matthew J         19 INDY                      NT      51.28  
                  24.68       51.28 (26.60)                                        
  8 Leftwich, Bradley D       21 DPU-IN                    NT      52.66  
                  25.12       52.66 (27.54)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosipal, Adam             18 INDY                   52.15      52.25  
                  25.93       52.25 (26.32)                                        
  2 Braumbaugh, Jake          19 INDY                   50.93      56.22  
                  27.58       56.22 (28.64)                                        
  3 Thompson, Luke B          19 DPU-IN                    NT      56.39  
                  27.12       56.39 (29.27)                                        
  4 Davis, Mitchell K         21 DPU-IN                    NT      57.92  
                  27.72       57.92 (30.20)                                        
  5 Smith, Ryan A             19 DPU-IN                    NT      57.95  
                  27.84       57.95 (30.11)                                        
  6 Tasic, Marko A            18 INDY                      NT    1:02.32  
                  30.18     1:02.32 (32.14)                                        
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liske, Cody P             18 INDY                 4:31.30    4:45.52  
                  25.76       54.27 (28.51)     1:22.93 (28.66)     1:51.91 (28.98)
        2:21.22 (29.31)     2:50.05 (28.83)     3:19.25 (29.20)     3:48.20 (28.95)
        4:17.26 (29.06)     4:45.52 (28.26)                                        
  2 Botana, Vitor T           20 INDY                 4:25.40    4:51.62  
                  26.86       55.81 (28.95)     1:25.04 (29.23)     1:54.57 (29.53)
        2:23.89 (29.32)     2:53.19 (29.30)     3:22.59 (29.40)     3:51.92 (29.33)
        4:22.41 (30.49)     4:51.62 (29.21)                                        
  3 Pircon, Adam W            20 DPU-IN                    NT    4:52.77  
                  26.86       56.34 (29.48)     1:25.98 (29.64)     1:55.78 (29.80)
        2:25.40 (29.62)     2:54.99 (29.59)     3:24.54 (29.55)     3:54.22 (29.68)
        4:24.15 (29.93)     4:52.77 (28.62)                                        
  4 Steffey, Max J            20 DPU-IN                    NT    5:08.69  
                  27.01       56.70 (29.69)     1:27.24 (30.54)     1:58.27 (31.03)
        2:29.81 (31.54)     3:01.70 (31.89)     3:33.60 (31.90)     4:05.67 (32.07)
        4:37.40 (31.73)     5:08.69 (31.29)                                        
  5 Netherton, Matthew M      19 DPU-IN                    NT    5:18.04  
                  26.83       56.88 (30.05)     1:27.43 (30.55)     1:59.28 (31.85)
        2:32.88 (33.60)     3:06.07 (33.19)     3:39.64 (33.57)     4:12.54 (32.90)
        4:46.09 (33.55)     5:18.04 (31.95)                                        
  6 Collingwood, Phillip M    17 DPU-IN                    NT    5:28.39  
                  27.71     1:00.00 (32.29)     1:33.86 (33.86)     2:07.79 (33.93)
        2:41.93 (34.14)     3:15.76 (33.83)     3:49.57 (33.81)     4:23.89 (34.32)
        4:56.76 (32.87)     5:28.39 (31.63)                                        
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zylstra, Josh             19 INDY                  312.28     317.55  
  2 Crawford, Casey J         18 INDY                  142.90     201.00  
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucev, Ante               20 INDY                      NT      57.04  
                  26.36       57.04 (30.68)                                        
  2 Codo Berti, Rodrigo       21 INDY                      NT      58.22  
                  27.52       58.22 (30.70)                                        
  3 Haholiades, Demetrakis    23 INDY                      NT      58.99  
                  27.50       58.99 (31.49)                                        
  4 Davis, Mitchell K         21 DPU-IN                    NT    1:01.07  
                  28.60     1:01.07 (32.47)                                        
  5 Murlin, Alex F            18 DPU-IN                    NT    1:02.47  
                  28.78     1:02.47 (33.69)                                        
  6 Gurski, Christopher R     20 INDY                      NT    1:02.91  
                  28.94     1:02.91 (33.97)                                        
  7 Bauer, Jacob              19 DPU-IN                    NT    1:05.70  
                  30.36     1:05.70 (35.34)                                        
  8 McCown, Josh A            21 DPU-IN                    NT    1:06.48  
                  31.31     1:06.48 (35.17)                                        
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Indianapolis  'B'                        NT    1:27.04  
     1) Conner, Lucian P 21             2) Zuchowicz, Jan 19              
     3) Zavaneli, Guilherme 22          4) Kallenberger, Ryan A 19        
                  22.92       44.33 (21.41)     1:04.92 (20.59)     1:27.04 (22.12)
  2 DePauw University-IN  'A'                              NT    1:27.29  
     1) McManus, Sam R 22               2) Schurig, Aidan D 19            
     3) Wagner, Sam E 21                4) Byerly, Andrew J 21            
                  21.88       43.37 (21.49)     1:05.32 (21.95)     1:27.29 (21.97)
  3 University of Indianapolis  'A'                   1:21.07    1:27.35  
     1) Antonon Rodriguez, Victor 18    2) Botana, Vitor T 20             
     3) Salmon, David L 20              4) Codo Berti, Rodrigo 21         
                  21.75       44.61 (22.86)     1:06.30 (21.69)     1:27.35 (21.05)
  4 DePauw University-IN  'B'                              NT    1:30.43  
     1) Netherton, Matthew M 19         2) Serf, Will R 19                
     3) Frech, Jake 18                  4) Alfonso, Victor L 19           
                  23.57       45.40 (21.83)     1:07.79 (22.39)     1:30.43 (22.64)
  5 University of Indianapolis  'C'                        NT    1:31.20  
     1) Kovacs, Matthew J 19            2) Laut, Frederick W 18           
     3) Leseure, Tj J 19                4) Liske, Cody P 18               
                  23.70       47.24 (23.54)     1:09.02 (21.78)     1:31.20 (22.18)
  6 University of Indianapolis  'D'                        NT    1:31.37  
     1) Raptopoulos, Zacharias 23       2) Mandel, Seth D 19              
     3) Massengale, Kyle W 19           4) Oancea, George 22              
                  23.86       47.17 (23.31)     1:09.16 (21.99)     1:31.37 (22.21)